Kredyt konsolidacyjny – ranking

Wybór kredytu konsolidacyjnego to poważna sprawa. Kredyt ten połączy wszystkie twoje zobowiązania w jedną ratę, która będzie ci towarzyszyć przez długi okres czasu. Z doświadczenia wiemy, że klienci zaciągają takie kredyty na długi okres – najczęściej osiem lub dziesięć lat. Kwoty zaciągniętych kredytów też są niemałe i wahają się zwykle w okolicach kilkudziesięciu tysięcy złotych. Nie brakuje też klientów, którzy biorą maksymalnie parametry, czyli 150.000zł na dziesięć lat. Są to poważne zobowiązania i z dużym rozsądkiem należy podchodzić do ich zaciągania.

Poszukaj dobrze

Z uwagi na opisany powyżej charakter kredytu konsolidacyjnego warto zadać sobie trochę trudu, by wybrać najlepszy kredyt konsolidacyjny. Po skonsolidowaniu zobowiązań przez wiele lat będzie towarzyszyć ci nowa rata i dobrze byłoby, aby była jak najniższa. W Polsce działa kilkanaście banków i praktycznie każdy z nich ma w ofercie taki produkt. Wybór jest więc spory, co jest pierwszą dobrą informacją. Kolejna dobra informacja to fakt, że nie musisz chodzić po bankach i szukać najlepszej oferty. Nie musisz także przemierzać szeregu stron internetowych, by znaleźć najlepszą ofertę dla siebie.

Skorzystaj z dobrodziejstwa internetu

W ciągu ostatnich lat bardzo rozwinęła się technologia, z których korzystają serwisy finansowe. Dzięki temu możesz znaleźć wiele ofert w jednym miejscu i nawet złożyć wniosek o kredyt online. To bardzo duże ułatwienie. Oszczędzasz w ten sposób mnóstwo czasu i zyskujesz pewność, że dokonałeś dobrego wyboru.
Żeby się przekonać, możesz sprawdzić nasz ranking kredytów konsolidacyjnych. Jest on zintegrowany z kalkulatorem niższych rat. Działa to bardzo prosto. Korzystając z trzech suwaków wybierasz kwotę nowego kredytu (stanowiącą sumę twoich zobowiązań, które chcesz połączyć), ustawiasz kwotę rat, które płacisz co miesiąc oraz określasz kwotę, którą chcesz dobrać dodatkowo na własne potrzeby. W ciągu ułamku sekundy algorytm porówna dla ciebie ofertę wielu banków.

Nasz ranking

Zanim dojdziemy do wyników wyszukiwania warto zadać sobie pytanie – jak działa ranking kredytów? Faktycznie, żeby móc go zaprezentować wymaga to wcześniej dużej ilości pracy. Każda z ofert bankowych zostaje poddana szczegółowej analizę pod kątem kosztów. Banki mają bardzo zróżnicowaną ofertę. W tym celu analizujemy szczegółowo każdy parametr cenowy kredytu, w szczególności wysokość prowizji, wysokość oprocentowania oraz wysokość ubezpieczenia, jeśli występuje. To co jest niezwykle istotne, to fakt, iż te parametry pochodzą z tak zwanego przykładu reprezentatywnego podanego przez bank. Wspomniany przykład reprezentatywny to szczegółowy wykaz kosztów dla wybranej przez bank kwoty kredytu oraz okresu spłaty. Dzięki temu masz pewność, że wysokość raty, która została obliczona jest prawidłowa. Innymi słowy, w rankingu widzisz rzeczywistą, realną ofertę, która dostępna jest w danym banku. Posługując się tymi danymi reprezentatywnymi możemy opublikować wysokość raty w ujęciu dynamicznym (zmieniając suwakiem kwotę kredytu oraz kwotę dobrania widzisz jak zmienia się rata). Domyślnie okres kredytowania ustawiony jest na 120 miesięcy. Możesz oczywiście dostosować ten okres do własnych potrzeb obserwując jak wpłynie to na wysokość raty.

Nasze oferty

Aktualnie porównujemy dla ciebie oferty siedmiu różnych kredytów konsolidacyjnych. Do wyboru przedstawiamy ci:

 • kredyt konsolidacyjny mBank
 • kredyt konsolidacyjny PKO Bank Polski
 • kredyt konsolidacyjny Santander
 • kredyt konsolidacyjny BGŻ BNP Paribas
 • kredyt konsolidacyjny Alior Bank
 • kredyt konsolidacyjny Millennium Bank
 • kredyt konsolidacyjny T-Mobile Usługi Bankowe (dostarczane przez Alior Bank)

Jest w czym wybierać. Żeby bardziej ułatwić ci wybór, prezentujemy przy ofercie każdego z banków m.in. takie informacje jak:

 • wysokość kwoty (kwota konsolidacji + kwota dobrania)
 • wysokość nowej raty
 • wysokość miesięcznej oszczędności (o ile spadną twoje miesięczne raty)
 • ilość osób, które zainteresowała ta oferta


W kilkanaście sekund będziesz w stanie wybrać ofertę dla siebie. O większość z nich możesz złożyć wniosek online, dzięki czemu niemal wszystkie formalności załatwisz nie wychodząc z domu (do banku udasz się wyłącznie na podpisanie umowy).
Warto jeszcze zwrócić uwagę na kwestię wysokości raty i tym samym ceny kredytu. Ogólnie rzecz biorą można powiedzieć, że im niższa rata tym bank jest bardziej wymagający wobec klienta. Im wyższa wysokość raty tym bank podchodzi bardziej ulgowo do oceny wiarygodności klienta. Jeśli więc posiadasz perfekcyjną historię kredytową w BIK, wysoką zdolność kredytową, łatwe do udokumentowania źródło dochodów, nie posiadasz chwilówek – możesz swobodnie decydować się na najtańszą ofertę. Jeśli jednak przytrafiły ci się kiedyś drobne opóźnienia w płatnościach, spłacasz aktualnie chwilówki – rozważ ofertę o wyższej racie i jednocześnie wyższej przyznawalności.
Życzymy udanego polowania na najtańszy kredyt konsolidacyjny.

Redakcja konsolido.pl