Czy warto wziąć kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny czyli kredyt łączący wszystkie zobowiązania kredytowe w jedno ma wiele zalet. Skupimy się tutaj na czterech głównych korzyściach, które szczególnie warto wymienić:

Korzyść pierwsza – obniżasz swoje raty i masz więcej pieniędzy w domowym budżecie.

Znajdź najtańszy kredyt konsolidacyjny

Jest to kluczowa i najważniejsza zaleta, która tak naprawdę stanowi istotę kredytu konsolidacyjnego. Dla wielu klientów jest to prawdziwe zbawienie. Klienci dzięki połączeniu swoich wszystkich kredytów w jeden potrafią obniżyć swoje raty o połowę, a niekiedy nawet jeszcze więcej. Wyobraźmy sobie klienta, który płaci miesięcznie kilka różnych rat łącznie na 3000 zł i dzięki konsolidacji zyskuje jedną ratę w wysokości 1300 zł. Jak bardzo zmieni się jego życie, gdy zostanie mu miesięcznie o 1700 zł więcej w budżecie? Jego życie może zmienić się nie do poznania! Wielu klientów po skonsolidowaniu swoich zobowiązań twierdzi, że zyskali nie tylko niższe raty, ale i większą pewność siebie oraz odzyskali radość z życia. Nie muszą już sobie wszystkiego odmawiać i przesadnie oszczędzać (skąpić). Stać ich już nie tylko na podstawowe potrzeby, ale i na realizację swoich życiowych planów i marzeń.

Korzyść druga – płacisz tylko jedną ratę w jednym banku.

Jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Posiadając kilka kredytów w różnych bankach, z różnymi terminami spłat, do tego jeszcze karty kredytowe, debety i kredyty ratalne nietrudno pogubić się w płatnościach. Dezorganizacja, która potrafi się wdać w domowe finanse potrafi być fatalna w skutkach. Opóźnienia w płatnościach potrafią zepsuć dotychczas dobrą historię kredytową i uniemożliwić wzięcie kredytu w przyszłości. Jedna rata w jednym banku jest więc niezwykle komfortowym rozwiązaniem. Zabezpiecza ono przed wpadnięciem w spiralę zadłużenia oraz pozwala na przejęcie pełnej kontroli nad swoim domowym budżetem.

Korzyść trzecia – uwalniasz swoją zdolność kredytową.

Kredyt konsolidacyjny to najbardziej skuteczna metoda na uwolnienie zdolności kredytowej. Szczególnie docenią ją ci klienci, którzy wspomnianą zdolność kredytową utracili. Wbrew pozorom taka sytuacja zdarza się bardzo często. Klienci biorą jeden kredyt, później drugi, trzeci i kolejne… W pewnym momencie od swojego doradcy słyszą klasycznie brzmiące słowa: „brak zdolności kredytowej…”. W praktyce ten komunikat oznacza, że stosunek wysokości posiadanych rat do wysokości zarobków jest zaburzony. Innymi słowy, przy danej wysokości zarobków nie można płacić już wyższych rat. Jeśli więc wysokie raty są przyczyną utraty zdolności to trzeba je obniżyć. W tym momencie kredyt konsolidacyjny staje się nieoceniony. Dzięki niemu można znacznie obniżyć swoje raty. W ten sposób powstaje przestrzeń nowej zdolności kredytowej, którą można od razu wykorzystać. Warto jednak z tej możliwości korzystać z umiarem.

Korzyść czwarta – dostajesz dodatkową gotówkę na swoje potrzeby.

Konstrukcja kredytu konsolidacyjnego oprócz połączenia dotychczasowych kredytów w jeden kredyt pozwala również na dobranie dodatkowej gotówki na własne potrzeby. Gotówkę tą otrzymujesz przelewem na swoje konto i możesz ją wydać na co tylko chcesz. Otrzymanie dodatkowej gotówki jest niezwykle proste i nie wymaga żadnych dodatkowych formalności. Z naszego doświadczenia wynika, że klienci bardzo sobie chwalą to rozwiązanie i chętnie z niego korzystają.

 

 

Redakcja konsolido.pl